Vše o tlumičích hluku

Průmyslová odvětví, energetika, telekomunikace, ale i kancelářské budovy, musí dodržovat legislativou dané podmínky pro bezpečný provoz, který může ovlivnit nejen samotné výrobní zařízení ale i přináležející vedení – potrubí. Zde se míra hlučnosti ovlivní velmi snadnou montáží tlumičů hluku. Určené jsou zejména pro ventilátory, vzduchotechniku, parovody, spalinovody…apod.

Kompletní systém pro zdroj i vedení

Základem stanovení negativní míry hluku je vždy akustická studie. Ta pomůže přesně určit míru a rozsah hluku, ale i ideální systém. Je možno použít kulisové tlumiče, rezonátorové tlumiče, jádrové tlumiče, buňkové tlumiče atd. Jádrový tlumič je pak technicky řešený dvěma soustřednými válci s výplní protihlukovou izolací. Vnitřní plášť  je perforovaný, vyplněný absorpční hmotou, na koncích je opatřen nástavci určenými pro snadnou montáž. Těsnost spoje zajišťuje nástavec s gumovým těsněním.

Pro vaše potřeby dokážeme vypracovat akustickou studii s návazným plánem pro efektivní využití tlumičů. Kompletní systém pro vás rovněž dodáme a přímo v provozu instalujeme. Do naší nabídky spadají efektivní tlumiče hluku páry, kulisové absorpční tlumiče hluku a rezonátorové tlumiče hluku. Dodávané systémy jsou velmi kvalitní, vykazují maximální míru odhlučnění a přitom esteticky nijak nenarušují ráz objektu. Stanou se velmi účinnou a přitom nenápadnou pomocí k zajištění bezpečného a tichého chodu vašeho provozu či užitných prostor objektu.