Akustické kryty – výhody, použití

Hluk vždy působí rušivě. Může nepříjemně podkreslovat denní činnosti, rušit soustředění v práci, kazit odpočinek. Může však také soustavně ovlivňovat i zdravotní stav. Hluk nás zasahuje z frekventované dopravy, provozu zařízení, ale i jakékoliv jiné činnosti. Jak se hluku bránit?

Zlepšení pro každý provoz

Akustické studie jsou vždy prvním krokem k nápravě situace. Pouze s přesnými daty je možné navrhnout účinné řešení. Studie pracuje nejen se samotným údajem hluku vyjádřeným decibely. Určuje zdroj hluku, jeho šíření, způsob, kterým ovlivňuje okolí, i to jaké konkrétní okolí je. Jiné podmínky budou platit pro bytovou zástavbu a jiné pro průmyslovou zónu. Hluk je vnímaný vysoce individuálně, přesto zákon stanoví úrovně, které se nesmí překračovat.

Akustické studie i protihlukové systémy však nejsou pouze určeny průmyslovým provozům nebo rozvodnám tepla a vzduchu. I běžný rodinný dům může využít akustický kryt ke zlepšení životních podmínek.

Strojovny a provozovny

Největší míru hluku budou stále produkovat velké stroje, výfukové motory, čerpadla, kompresory. Akustické kryty zde mohou efektivně odhlučnit okolí takového zdroje hluku. Nevyžadují složitou stavební úpravu, neovlivní bezpečný průchod a obsluhu stroje. Přesto kombinované materiály pohltí velkou část hlukové zátěže a okamžitě zlepší daný stav.

Tepelná čerpadla

Na stejném principu fungují i protihlukové kryty určené například pro tepelná čerpadla. Čerpadla jsou mimořádně úsporným zdrojem tepla pro ohřev vody i vytápění. Přesto je jejich vedlejším produktem zvýšená hlučnost. Kryt může elegantně čerpadlo odhlučnit, navíc svým designem skvěle vyhoví ladění domu a zahrady. Splní tak účel omezení dopadu hluku a současně přidá estetický prvek.

Řešení pro příjemné bydlení

Protihlukové kryty jsou řešením i pro bydlení v blízkosti kulturního centra, které svou produkcí může zasahovat do života běžných nájemníků. Může oddělit pracovní prostředí výrobní haly a zázemí kanceláře nebo odpočinkové místnosti. Může být řešením oddělení hluku na sportovišti nebo vymezí klidné prostředí hotelu pro odpočinek od společenských místností.

Protihlukové kryty se mohou přizpůsobit jakémukoliv prostoru. Odborný návrh vybere optimální složení jednotlivých vrstev materiálu a to tak, aby kryt s největší účinností pohltil hluk, zároveň může kryt zvýšit i tepelné izolační vlastnosti. Může být estetický doplňkem a oživit vnější fasádu nebo design interiéru. Vrstva krytu může být určena z materiálů různých barev i struktur a může dokonce zlepšit nebo zjednodušit údržbu.

Zajímá vás finanční náročnost a proveditelnost akustického krytu v konkrétním případě? Obraťte se na profesionální firmu SAI ATIS. Odborná konzultace vám přiblíží možnosti protihlukových systémů a nabídne řešení. Nemusíte snášet nadměrný hluk zvenčí ani do sousedů. Vše má své řešení.

Přejít nahoru

Text in FooterCompany name