Válcové tlumiče hluku

Služby a produkty » Tlumiče hluku » Válcové tlumiče hluku

Vzduchotechnické rozvody mohou být příčinou vysoké míry hlučnosti. Zasaženo může být nejen bezprostřední okolí zdroje ventilátoru nebo strojního vybavení, hluk může vedení přenášet do poměrné vzdálenosti a ohrozit tak nejen kvalitu pracovního, ale i životního prostředí. Válcové tlumiče hluku nabízí díky skladbě materiálu i konstrukci efektivní řešení. Účinně snižují hladinu hluku a nepředstavují zásadní investici ani technický zásah do původního řešení.

Řešení doslova na míru

Válcové tlumiče hluku jsou vyráběny v širokém spektru velikostí tak, aby ideálně splnily své funkce a mohly být snadno instalované ke všem typům rozvodů. Průměr tlumiče se měří podle otvoru pro připojení k dalším rozvodům, šířka tlumiče oproti původnímu rozvodu nabývá o izolační vrstvu. Délku je pak možné skládat doslova na míru vedené trase rozvodů.

Kruhové tlumiče mohou být osazeny do systému klimatizace, horkovzdušného vytápění, k rozvodům vzduchu od ventilátorů, ale i jako součást výfukových částí strojů. Tlumiče mohou kombinovat nejen izolační materiály vůči snížení hluku, ale také tepelné izolace. Akustický hluk z proudícího vzduchu může být snížen do optimálních hladin. Materiály přitom bez předčasného stárnutí nebo dalších složitějších úprav vyhoví i v dlouhodobém horizontu.

Odborná studie a konkrétní návrh řešení

Tlumiče hluku mohou mít podobnu relativně jednoduché pevné konstrukce, která využívá obal v pevných materiálech. Tyto jsou ošetřeny povrchově pro vyšší odolnost vůči korozi. Vnější i vnitřní část je pak možné doplnit dalšími vrstvami podle účelu zařazení.

Nechte si vypracovat odbornou studii, která určí nejen přesnou míru hlučnosti a její dopad na okolí. Sai Atis vám současně nabídne i konkrétní řešení, které vyhoví okamžitým efektem. Profesionální zkušenost navrhne tlumiče hluku do jakéhokoliv provozu navíc bude předjímat i budoucí změny a vývoj.

Související články