Tlumiče hluku spalinovodů, kouřovodů

Služby a produkty » Tlumiče hluku » Tlumiče hluku spalinovodů, kouřovodů

V průmyslové výrobě, ale i v systémech dálkového vytápění, není technicky možné zcela zamezit vzniku hluku. Hluk se však projevuje se silně negativním dopadem, může omezit pocit komfortu, může také fakticky zhoršit psychický i fyzický stav. Vyhláška proto přesně definuje meze hluku, které je nutné dodržet ve vztahu k místu vzniku hluku i jeho šíření do okolí. Pro spalinovody a kouřovody například jsou tedy přesně vymezené povolené hodnoty, a jsou to právě kvalitní tlumiče hluku, které jejich překročení dokáží účinně regulovat.

Snížení hladin hluku

Spalinové tlumiče jsou navržené se zvláštním důrazem na pevnost a odolnost. Použité materiály musí nejen vykázat vysoké hodnoty ve vztahu k izolaci hluku, ale musí dokázat vstřebávat i vysoké teploty a tlak, někdy i mechanické zatížení a vibrace.

Tlumiče kombinují několik vrstev, nebo komor. Rezonanční a absorpční plochy musí dokonale vyhovět technickému zařízení, ke kterému budou připojeny. Kombinace materiálů navíc zaručuje vhodné zařazení do provozu suchého, ale i do prostředí zatíženém vysokou vzdušnou vlhkostí.

Tyto tlumiče jsou nejčastěji instalovány k plynovým a parním turbínám, turbokompresorům, dieselovým agregátům, plynovým, parním nebo olejovým kotlům, k ventilátorům, ale běžně se používají i u zařízení topeniště na dřevo nebo jiné tuhé palivo.

Konstrukce hlukového tlumiče by navíc neměla omezit výrazně prostor kolem spalinovodů, musí dokonale kopírovat tvar vedení, nesmí blokovat přístup k zařízení, musí dovolit snadné opravy nebo zásahy a samozřejmě musí garantovat vysokou bezpečnost včetně protipožárních opatření.

Odborné poradenství a výroba tlumičů na míru každému provozu

Návrh tlumičů hluku či akustických krytů představuje soubor několika činností. Tlumiče musí vyhovět skladbou izolačních vrstev, ale také musí být správně navržena jejich konstrukce a vedení. Tlumiče představují investici, která se však vrací nejen v dodržení zákonných norem, ale především ve zlepšení kvality pracovního i životního prostředí.

Nabízíme vám odborné poradenství. Konkrétní provoz můžeme posoudit na základě vypracované přesné studie. Můžeme vám pomoc udělat si ucelený obrázek o hladinách hluku, jeho šíření, ale také optimálních možnostech vedení nápravy. Jsme schopni zajistit návrh systémů tlumičů hluku, ale také jejich výrobu, dodání a odbornou montáž.

Jsme schopni navrhnout účinný systém pro jakýkoliv provoz. Kdykoliv se na nás můžete obrátit, představíme vám možnosti, jejich výhody, ale také časovou a finanční náročnost při jejich aplikaci.

 

Kontaktujte nás

 

Související články