Protihlukové kryty, kabiny

Protihlukové kryty nebo kabiny jsou optimálním řešením, jak snížit hluk přímo u jeho zdroje. Nabízí okamžité zlepšení pracovního prostředí, poskytnou komfortní zázemí pro obsluhu a kontrolu strojů nebo výrobních procesů. Mohou vytvořit prostor pro odpočinek bez vlivu hluku, výkyvů teplot, ale i prachu nebo dalšího znečištění. Konstrukcí na míru dokážou přesně vyhovět konkrétnímu prostředí i potřebám.

Komfortní zázemí

Některé výrobní procesy není možné zcela odhlučnit. Provoz strojů v kovovýrobě, sklářství, automobilním průmyslu, potravinářství ale i v rozvodnách tepla, výfukové motory, vzduchovody, vytváří vysokou hladinu hluku. Přesto je třeba zajistit plnou obsluhu a dozor nad výrobním procesem. Zákon ukládá povinnost zajistit kvalitní pracovní prostředí a chránit zdraví zaměstnanců. Právě proto jsou vyvíjeny speciální materiály a konstrukce, které vytváří efektivní ochranu a zároveň slouží jako důstojné zázemí.

Protihlukové kabiny jsou plnohodnotným zázemím. Nabízí dostatečný prostor pro vybavení měřícími přístroji nebo jinou sledovací a ovládací technikou. Pracovníci se mohou v kabině pohybovat, sedět i případně odpočívat. Kabiny jsou zpravidla vybaveny protihlukovými dveřmi nebo vraty, v závislosti na umístění i potřebám. A také jsou vybaveny okny se speciálním sklem, dozor má tak plnou kontrolu nejen nad stroji a procesem výroby, ale má plný přehled nad okolím.

Moderní izolační materiály

Protihlukové kryty kombinují vysoce účinné materiály. Vnější vrstva má zvýšenou odolnost vůči mechanickému poškození, ale i vlhkosti nebo prachu. Dovoluje estetickou úpravu. Vnitřní složení sendvičových materiálů je definováno konkrétními provozem a potřebami, nicméně zvuková izolační vrstva vždy plní i funkci tepelné izolace. Kabiny jsou tak opravdu komfortním prostorem, který plní více funkcí současně.

Akustická studie a přesný návrh na míru provozu

Funkční řešení se odvíjí od prvotní akustické studie. Ta je důležitá pro přesnou definici míry hluku i jeho vývoji v čase. Návrh protihlukového systému je zasazen přesně na míru, kabina ani kryt nesmí omezit bezpečný provoz, také její instalace musí probíhat s minimálními nároky na další stavební úpravy nebo odstávku výroby.

SAI ATIS nabízí profesionální poradenské služby podpořené letitou praxí v oboru tlumení hluku. Dokáže navrhnout maximálně efektivní systém pro jakýkoliv provoz. V návrhu vždy zohledňuje aktuální situaci a potřeby provozu, ale také předjímá budoucí vývoj tak, aby další a pozdější úpravy byly co nejjednodušší a nepožadovaly vysokou investici.

Protihlukové systémy, kryty nebo kabiny, tlumiče hluku skvěle poslouží v dlouhé řadě let. Vytvoří kvalitní pracovní zázemí, pomůže splnit předepsané normy ochrany zdraví na pracovišti a budou i jednoznačným důkazem o moderním vybavení vaší firmy i zájmu o zaměstnance.

Kontaktujte nás

Další informace > Protihlukové kryty

Protihlukové kryty a jejich výhody

Každá lidská činnost vytváří hluk, doprava, výroba, i běžné zajištění tepla nebo rozvodu vzduchotechniky. Do určité hladiny jsme schopni hluk vnímat pouze jako kulisu. Nastanou však situace, časové úseky nebo místa, kdy hluk přeroste toleranci, působí neko...