Tlumiče hluku pro vzduchotechniku

Služby a produkty » Tlumiče hluku » Tlumiče hluku pro vzduchotechniku

Ventilační systém má naprosto zásadní význam v zajištění cirkulace vzduchu. Je naprosto zásadní v uzavřeném prostoru bez možnosti přímého větrání nebo v místech, kde je nutné podpořit výměnu a zároveň zajistit minimální prašnost. Vzduchotechnika má své důležité místo v provozovnách, ale i administrativních budovách nebo domácnostech. Podpora výměny vzduchu může být navíc prakticky spojena i se systémem chlazení nebo vytápění. Jak však zamezit hluku, který rozsáhlá síť ventilátorů vydává?

Tlumiče neomezí výkon

Tlumiče hluku dokáží odbourat nejen průvodní hluk, ale i vibrace. Díky kvalitním materiálům i šikovně navržené konstrukci pak nijak neomezují samotný výkon vzduchotechniky. V zásadě je možné odbourat hluk působený přímo ventilátorem, pružné materiály je však možné instalovat i na cestě rozvodů. Neplatí zde omezení ani v délce potrubí ani v případné členitosti.

Tlumic-hluku-pro-sani-vzduchu-plynove-turbiny

Plášť tlumiče kombinuje i několik materiálů a jejich různých úprav. Tlumiče při instalaci navíc dovolují i kombinaci několika typů současně. Správná volba tak dosahuje naprosté minimalizaci hluku. Tlumiče přitom nevyžadují zásadní zásah do konstrukce vzduchovodů ani složitou instalaci.

Elegantní vzhled

Tlumiče hluku jsou instalovány na míru konkrétní vzduchotechnice. V technických místnostech nebo ve skrytých podhledech není třeba dbát na zvláštní estetické zpracování, nicméně i tak jsou tlumiče hluku vyráběny v jednotném hladkém designu. U výstupů tlumičů například v místnostech se naopak dbá na elegantní vzhled. Tlumiče hluku působí neutrálně, využívají jednoduché hladké tvary i barvy. Nejčastěji jsou v provedení s pozinkovaným nebo nerezovým plechem. Můžou být též opatřeny ochranným nátěrem téměř všech možných odstínů, počínaje klasickou bílou nebo „stříbrnou“ kovovou barvou.

Potřebujete poradit a nemáte představu, co vše obnáší návrh a instalace tlumičů hluku na vzduchotechniku? Obraťte se na nás. Rádi vás seznámíme s konkrétními možnostmi, výhodami jednotlivých řešení a pomůžeme vám navrhnout optimální systém. Jsme schopni zajistit návrh, ale i dodat veškerý materiál a realizovat odbornou instalaci. Specializujeme se na protihlukové systémy a společně s přístupem ke kvalitním dílům vám můžeme nabídnout i letité zkušenosti z reálného prostředí.

Kontaktujte nás

Související články