Vše o protihlukových krytech

Průmyslová zařízení nebo provozy s obsluhou technologií jsou nejčastěji vystaveny vyšší míře hluku. Pro zajištění zdravotně nezávadného pracovního prostředí zaměstnance i pro omezení vlivu hluku na vnější okolí je třeba tyto negativní zdroje odclonit. Prvním krokem ke správnému vyrovnání zátěže je kompletní akustická studie. Teprve na základě přesného měření v konkrétním prostředí vám může být sestaven plán ideálního protihlukového řešení.

Základem je akustická studie

Při sestavování návrhu je třeba přihlédnout na specifika jednotlivých provozů, způsob konstrukce a velikosti budovy i vnitřních zařízení. Pouze pečlivá příprava podkladů pomůže zvolit efektivní protihlukový systém, který bude splňovat maximální míru požadavků, a přesto nebude finančně náročná a technologicky složitá.

Naše společnost je schopná tento posudek vypracovat a zhodnotit i letitou zkušenost v oboru, dokážeme tedy lépe zhodnotit danou situaci a najít optimální řešení. Kromě samotného projektu zajišťujeme i kompletní dodávku a montáž ve vašem provozu.

Nejčastější typy

Nejčastěji dodávanými protihlukovými kryty jsou pro potřeby průmyslových zařízení jako čerpadla, ventilátory, kompresory, agregáty. Do této oblasti pak samozřejmě zapadají i protihlukové stěny pro energetická zařízení – transformátory, obráběcí a tvářecí stroje. Zajištění kvalitního pracovního prostředí i omezení negativního vlivu na okolí je v mnoha případech nařízeno legislativně. V dobré společnosti patří i mezi základní zásady k udržení dobrých společenských norem.