Protihlukové kryty a jejich výhody

Každá lidská činnost vytváří hluk, doprava, výroba, i běžné zajištění tepla nebo rozvodu vzduchotechniky. Do určité hladiny jsme schopni hluk vnímat pouze jako kulisu. Nastanou však situace, časové úseky nebo místa, kdy hluk přeroste toleranci, působí nekomfortně a může i škodit. Efektivní tlumiče hlukuprotihlukové systémy naštěstí mohou jakékoliv nepříznivé projevy zásadně zmírnit. Nabízí optimální řešení bez nutných vysokých investic nebo změn.

Kvalitní protihlukové kryty

Budeme-li se bavit o výrobě, pak je možné řešit tlumení hluku hned dvěma způsoby. Tím prvním je investice do moderního vybavení, které od základu bude potlačovat hluk. Tišší stroje nahradí dřívější silné zdroje. V řadě provozů však taková výměna není možná ekonomicky nebo ani danou povahou nebo typem výroby.

Výfukové agregáty, motory, nebo i rozvody vzduchu není možné zcela odhlučnit jinak než kvalitními protihlukovými kryty. Tato možnost sice také přináší investici, nicméně mnohonásobně nižší a je také nesporně flexibilnější variantou.

akustický kryt čerpadla-2

Výrobní haly, kotelny nebo rozvodny

Každý provoz je individuální, je zasazen v jinak konstruovaném objektu, využívá jiné materiály, lišit se může i časový snímek, ve kterém je hluk produkován. Základem pro návrh protihlukových systémů by tak vždy měla být odborná akustická studie.  Dokáže zhodnotit situaci nezávisle a hlavně komplexně. Upravená hladina zvuku k příznivé hranici se odrazí v chodu celé firmy, je třeba dbát o kvalitní pracovní prostředí, psychickou pohodu zaměstnanců, velké provozy svým hlukem zasahují i do širšího okolí. Zde je třeba nejen splnit zákonem dané normy, ale také nestát se nežádoucím zdrojem znečištění životního prostředí.

Flexibilní řešení na míru

Protihlukové kryty mají velkou výhodu. Dovolují přizpůsobení doslova na míru. Na základě přesné studie je možné navrhnout optimální složení izolačních materiálu i samotnou konstrukci krytu. Navíc je možné předjímat budoucí vývoj ve výrobě, odhadnout případné změny vybavení, rozšíření nebo naopak postupný útlum výroby. Protihlukový kryt tak vyhoví v dlouhé časové perspektivě a usnadní pozdější změny.

Nabízíme vám pomocnou ruku, dokážeme zajistit nejen výchozí akustickou studii a zpracovat teoretický návrh. Dodáme a instalujeme protihlukové systémy do jakéhokoliv provozu. Můžeme vám nabídnout profesionální pečlivou práci a letité zkušenosti v oboru. Komplexní systémy výrazně zlepší kvalitu životního i pracovního prostředí a posunou úroveň vaší firmy dál.

Kontaktujte nás

Další informace > Protihlukové kryty

Protihlukové kryty, kabiny

Protihlukové kryty nebo kabiny jsou optimálním řešením, jak snížit hluk přímo u jeho zdroje. Nabízí okamžité zlepšení pracovního prostředí, poskytnou komfortní zázemí pro obsluhu a kontrolu strojů nebo výrobních procesů. Mohou vytvořit prostor pro odpo...