Kulisové absorpční tlumiče hluku

Služby a produkty » Tlumiče hluku » Kulisové absorpční tlumiče hluku

Měřit, a hlavně efektivně snížit úroveň hluku, je v průmyslových provozech a v mnoha prostředích s výrobními nebo strojními zařízeními naprostou nutností. Hluk přímo ovlivňuje psychickou pohodu, a působí i na zdravotní stav. Zákon chrání před důsledky nadměrného hluku a v mnoha ohledech nařizuje konkrétní opatření. Kulisové absorpční tlumiče hluku představují v mnoha ohledech účinné řešení, dokáží pohltit zátěž a výrazně zlepší pracovní prostředí v provozech. Mohou být využity i jako opatření pro zlepšení kvality bydlení v blízkosti výrazných zdrojů hluku.

Efektivní systém pro řadu provozů

Kulisové tlumiče hluku jsou ideální zejména pro potlačení hluku, které působí ventilátory nebo proudění vzduchu v technických zařízeních. Tlumiče hluku dokáží zabránit šíření hluku v širokém pásmu včetně nízkých frekvencích.

Při instalaci nevyžadují kulisy výrazné technické ani stavební úpravy. Jejich zasazení do provozu nebo ke zdroji hluku je možné řešit speciální konstrukcí. Výhodou je možný návrh kulis jako více dílnou skládačku. Na místě se jednotlivé části kompletují a vymezí přímo určený prostor.

kulisový tlumič hluku vč. kanálu pro Denox zařízení-1

Vysoce variabilní řešení

Konstrukce je vyplněna speciální výplní, které nejen blokuje zvukovou vlnu, ale dokáže ji ve velké míře pohltit. Materiál je přitom zdravotně nezávadný a ekologicky rozložitelný. Dovoluje tedy využití i v potravinářském průmyslu nebo v místech, kde je třeba dbát na zvýšenou hygienickou nezávadnost.

Materiál často potahuje skelná tkanina nebo další odolný materiál. Ten zvyšuje ochranu kulisy proti otěru. Při stálém proudění vzduchu se výrazně snižuje stav opotřebení vnitřního povrchu a kulisa vyhoví nárokům s mimořádně dlouhou životností. Díky skelné tkanině je možné také rozšířit využití kulis i do provozů, kde vzniká vysoká teplota, podle typu návrhu je možné kulisy instalovat až do provozu s teplotou 600℃.

Lehké a dlouhodobě udržitelné tlumiče

Další výhodou je relativně nízká hmotnost používaných materiálů. Celá kulisa, tedy rám včetně speciální výplně, nezatíží původní konstrukci. V případě rozšíření provozu nebo řešení změn není problém navázat na již realizovanou část a tu prodloužit nebo dále upravit.

Tlumení hluku je řešeno pomocí rezonance a absorpce. Efektivní kombinace nabízí možnost rychle a jednoduše odbourat nadměrný hluk. S nízkou investicí zlepšíte životní i pracovní prostředí a také ochráníte citlivá zařízení.

Související články