Akustické panely

Hluk je velkou zátěží, ať už jsme mu vystaveni v přeplněné kanceláři nebo nás obtěžuje přes společnou zeď z vedlejšího bytu. Snižuje celkový pocit pohody, může ovlivnit soustředění, třeba i narušit spánek. Interiér je přitom možné poměrně snadno od hluku izolovat. Praktickým, funkčním a současně estetickým řešením jsou akustické panely. Jak fungují a pro jaké prostory jsou vhodné?

Jednoduchá instalace a vysoká variabilita

Při návrhu protihlukového systému pro kanceláře nebo byty je třeba klást vyšší důraz nejen na samotnou funkci izolace zvuku, ale i způsobu instalace a celkový estetický dojem. Akustické panely jsou optimální volbou, protože dovolují poměrně snadnou instalaci, a pokrýt mohou nejen obvodové zdi, ale i strop, případně mohou i velký prostor rozdělovat jako zástěny. Jsou dokonale variabilní a přizpůsobí se konkrétnímu prostoru i nárokům. Navíc jsou akustické panely vyráběny v relativně malé tloušťce, neomezují danou velikost interiéru a dokáží se tvarem přizpůsobit i členitému profilu.

Atraktivní a účinné řešení

Akustické panely zaujmou nejen jako účinná izolace hluku, druhotnou výhodou je i velmi dobrá izolace tepla. Co se samotné estetiky týká, i zde akustické panely nabízí až překvapivě široké spektrum materiálů i způsobů jejich zpracování.

Akustické panely mohou perfektně podtrhnout styl interiéru. Atraktivní jsou dřevěné lamely, které svou šířkou i barvou mohou efektně pracovat s prostorem, zvětšit jej, měnit podle směru vedení lamel. Zajímavé jsou také pěnové materiály nebo panely potažené textilem. Ve struktuře povrchu i v jeho barvách můžete odrazit firemní barvy, navázat na ladění nábytku a vybavení, nebo opět můžete výběrem struktury i barvy místnost prosvětlit nebo nápaditě dělit na menší sektory. Nejúčinnější izolací jsou tzv. sendviče, tedy panely, které kombinují několik vrstev různých materiálů. Dokonale pohlcují hluk a současně se maximálně přizpůsobí svým vzhledem.

Odolné, pevné a stálé

Akustické panely jsou vyráběny s ohledem na dosažení nejlepších výsledků, ale také s důrazem na dlouhou životnost. Panely jsou odolné vůči teplu, vlhkosti, v interiérech užívaných větším počtem osob dokonce mohou mít omyvatelný a voděodolný povrch. Tyto úpravy jsou žádané i v bytech, například v prostorech kuchyně nebo koupelny. Akustické panely dokáží zásadně upravit komfort bydlení i pracovního prostoru. Nejen účinně tlumí hluk, pomáhají snížit úniky tepla, skvěle vypadají, ale také usnadňují údržbu interiéru. Panely jsou stálobarevné i při delším vystavení přímému slunci. Jsou tedy pomocí a zároveň násobným bonusem.

Inspirujte se akustickými panely, i vašemu bytu mohou výrazně prospět. SAI ATIS vám ochotně přiblíží možnosti a navrhne optimální typ panelů na míru vašemu životnímu stylu a zejména očekávané změně.

Kontaktujte nás

Další informace > Akustická izolace, zvuková izolace

Protihlukové, akustické zástěny

Nejčastěji používaným protihlukovým systémem jsou právě akustické stěny . Důvody pro tuto volbu jsou jednoduché. Akustická stěna dokáže velmi dobře absorbovat i odclonit zdroj hluku. Zároveň nabízí možnost snadné instalace, v systému stavebnice se s...