Protihlukové, akustické zástěny

Nejčastěji používaným protihlukovým systémem jsou právě akustické stěny. Důvody pro tuto volbu jsou jednoduché. Akustická stěna dokáže velmi dobře absorbovat i odclonit zdroj hluku. Zároveň nabízí možnost snadné instalace, v systému stavebnice se snadno přizpůsobí zaběhnutému provozu i dispozicím místa. Navíc je volbou materiálu, rozměrů i umístěná vhodným řešením jak pro interiéry, tak venkovní prostředí.

Protihlukové stěny na míru jakémukoliv provozu

Základem akustické stěny je pevná konstrukce nebo rám. Ten je podle dispozici prostoru pevně ukotven a následně osazen speciálními panely. Ve složení panelu je možné kombinovat různé materiály, které účinně pohltí hluk, ale současně vyhoví i nárokům daného prostředí. Protihluková stěna nemusí působit rušivě, právě naopak vrchní materiály mohou usnadnit údržbu a pozvednout estetickou úroveň okolí.

Akustické systémy pro interiéry i venkovní prostředí

Vysoká variabilita umožňuje pracovat s návrhy protihlukových stěn doslova v jakémkoliv prostředí. Průmyslové závody a energetická zařízení patří mezi nejhlučnější prostředí, akustické stěny jsou instalovány zejména pro odhlučnění obráběcích a tvářecích strojů, výrobních linek, svůj účel skvěle splní i v omezení hluku od transformátorů, chladících jednotek nebo výfuků.

Akustické stěny je možné řešit jako jednotlivé kóje, které vymezí prostor okolo soustruhů, vrtaček, brusek nebo lisů. Stěny mohou vytvořit i dlouhé pásy a předěly. Ve venkovním prostředí mohou akustické stěny nejen účinně tlumit hluk, ale poslouží i jako fyzická zábrana a ochrana před vstupem nepovolaných osob do určeného prostoru. Konkrétní tvar, velikost a skladba protihlukové stěny se dá uzpůsobit doslova na míru provozním podmínkám. Materiály vyhoví i prostředí zatíženém vysokými teplotami, vzdušnou vlhkostí, dovolí instalaci přímo v exteriéru zatíženém změnami počasí a výkyvy teplot.

Řešení bez náročných investic

Akustické stěny mohou být rychlým a účinným řešením zabránění šíření hluku. Nevyžadují velkou časovou ani finanční investici při montáži. Odborná firma SAI ATIS dokáže navrhnout optimální sestavu materiálu a vést konstrukci doslova na míru průmyslovému provozu, dokáže řešit i tlumení hluku šířeném například z frekventované dopravy. Akustickou studií a zkušenostmi vždy zaručí nejlepší efekt a vytvoří dlouhodobě funkční řešení.

Kontaktujte nás

Další informace > Akustická izolace, zvuková izolace

Akustické panely

Hluk je velkou zátěží, ať už jsme mu vystaveni v přeplněné kanceláři nebo nás obtěžuje přes společnou zeď z vedlejšího bytu. Snižuje celkový pocit pohody, může ovlivnit soustředění, třeba i narušit spánek. Interiér je přitom možné poměrně snadn...