Vše o protihlukových stěnách

Pro omezení negativního vlivu hluku ve venkovním prostředí, ale i vnitřních prostorách, je ideálním prostředkem vybudování protihlukové stěny. Přesnou specifikaci vhodného rozsahu a míry stanoví akustická studie nebo technické řešení. Precizní série měření v daném prostředí může stanovit optimální výsledek s ohledem na vaše specifické potřeby.

Kvalitní a bezpečný provoz

Hlavním účelem protihlukové zástěny je stínění hluku, který způsobuje provoz různých průmyslových nebo energetických zařízení. Pomůžete tak vytvořit a zajistit kvalitní a bezpečné pracoviště, které je v mnoha provozech dokonce legislativně vyžadováno. Rovněž omezíte vliv na okolní prostředí, který může být v popředí zájmu blízké bytové zástavby.

Nejčastější využití

Nejčastěji jsou protihlukové kryty využívány pro odhlučnění zejména transformátorů, chladících jednotek, výrobních a průmyslových linek. Svoje uplatnění však naleznou i v dalších provozech. Pro zajištění kvalitního a bezpečného provozu doporučujeme využít protihlukové stěny u obráběcích strojů – soustruhů, vrtaček, frézek, brusek i pil. Kvalitního tlumícího efektu docílíte využitím našich produktů také u tvářecích strojů, kterými jsou například lisy, ohýbačky, buchary, válcovací stolice atd.

Tvar, velikost a skladba protihlukové stěny nebo protihlukové zástěny je vždy navržena s ohledem na konkrétní hlukové, prostorové a provozní podmínky. Naše společnost vám dokáže nejen vypracovat akustickou studii nebo technické řešení, ale zároveň doporučíme a dodáme vám kompletní protihlukový systém. Vzniklou potřebu řešení odhlučnění vašeho provozu s vámi rádi zkonzultujeme a doporučíme nejjednodušší efektivní řešení.