Snížení hluku v kanceláři

Open-space kanceláře jsou stále vyhledávaným typem pracovního prostoru. Interiér umožňuje vybavit kompletní team technikou, vytvořit zázemí pro komunikaci a soustředěnou práci. Bohužel velký prostor s osádkou více osob je také zatěžován větším hlukem. Takový hluk může být důvodem snížené koncentrace a negativně ovlivňovat konečný výkon zaměstnanců. Jak zlepšit pracovní prostředí a vyhnout se zbytečným chybám?

Telefony, tiskárna, ventilace…

Všechna zařízení vydávají hluk, ať už se bude jednat o kopírku, tiskárnu, rychlovarnou konvici nebo vzduchotechniku. Velký podíl na úrovni hluku bude mít samozřejmě i hovor jednotlivých zaměstnanců. Sebelépe technicky vybavený prostor se může rychle proměnit ve špatně snášené místo, narůstá počet rušivý prvků. Hluk vede k podrážděnosti, ale také chybovosti. Díky vysokému hluku může vznikat pocit únavy daleko rychleji a s ním se rozvíjí i bolest hlavy. Všechny tyto negativní vlivy je však možné řešit, základem je kvalitní protihlukový systém.

Snižte hluk efektivně

Základem pro navržení systému by měla být vždy kvalitní akustická studie. Přesně měření odhalí nejen zdroje hluku, ale také jeho dosah a šíření. Hluk může násobit dispozice prostoru i použité materiály. Akustické panely, zástěny nebo jiné prvky pak mohou efektivně hluk pohltit, omezit jeho šíření a vytvořit násobně kvalitnější pracovní místo. Jejich instalace přitom nevyžaduje zásadní investici ani stavební nebo jiné technické úpravy. Panely mohou naopak dokonce prostoru přidat estetický vzhled a interiér nápaditě oživit.

Estetické a účinné řešení pro kanceláře

Akustické panely jsou navrženy ve složení „sendviče“, kdy jednotlivé vrstvy různě tlumí a pohlcují hluk. Zvenčí může mít panel vysoce estetickou podobu, může strukturou i barvou skvěle doplnit ladění interiéru. Vnitřní struktury pak dokáží účinně prostor odhlučnit.
Panely je možné umístit na obvodové stěny, pro zamezení vzniku ozvěny je možné instalovat velké panely i přímo do podhledu, pod strop. Další možností je vytvořit jednotlivé buňky nebo vyčlenit místa, která budou chráněna zástěnou.

Vznikat tak mohou jednotlivé odhlučněné ostrůvky určené třeba pro klidné telefonování, místa pro odpočinek a relaxaci nebo mohou přepažit prostor pro zasedání a jednání od okolního prostoru, který je vyhrazen práci samostatné.

Protihlukový systém může najít způsob, jak prakticky vybavit velký prostor technikou, upravit pracovní místa a zároveň zachovat ideální poměr mezi otevřeným volným prostorem a pocitem jistého soukromí a dostatečného klidu pro práci. Rádi vám poradíme a seznámíme s bližšími možnostmi. Myslete na komfortní a zdravé prostředí v práci, váš zájem se vyplatí a vrátí lepším výkonem zaměstnanců i jejich spokojeností.

Kontaktujte nás

Další informace > Akustické kryty

Akustické průmyslové panely

Spadá druh vaší výrobní či jiné činnosti mezi kategorie, které vyžadují omezení šíření zvuku? Akustické kryty , zábrany nebo panely mohou v mnohém zmírnit úroveň hluku i jeho dopady. Doslova na míru uzpůsobené řešení nevyžaduje zásadně vysokou investici an...

Akustické kryty – výhody, použití

Hluk vždy působí rušivě. Může nepříjemně podkreslovat denní činnosti, rušit soustředění v práci, kazit odpočinek. Může však také soustavně ovlivňovat i zdravotní stav. Hluk nás zasahuje z frekventované dopravy, provozu zařízení, ale i jakékoliv ...